PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI


05.10.2015 tarihli Genel Sekrterlik Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşecek olan merkezi Görevde Yükselme Sınavına ilişkin olarak 410 adayın bilgileri üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından Anadolu Üniversitesi sınav sistemine girilmiştir.

 

Yükseköğretim Kurulunun 11 Eylül 2015 tarihli duyurusu uyarınca sınava katılacak olan mensuplarımızın iletmiş oldukları cep telefon numarası ve eposta adreslerine Anadolu Üniversitesi tarafından kişisel aday şifreleri gönderilecek ve 12 – 16 Ekim 2015 tarihlerinde adayların 50 TL tutarındaki sınav ücretini http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinden kredi kartı ile yatırması gerekecektir. Ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Her ne sebep ile olursa olsun sınav ücretini ödediği halde sınav başvurusundan vazgeçen, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmeyecektir.

 

Sınav giriş belgeleri 2 Kasım 2015 tarihinde http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinde adayların erişimine sunulacaktır. Adaylar sınava girebilmek için yukarıda belirtilen adresten alacakları Sınav Giriş Belgesi yanında resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi veya pasaport) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır. Belge kontrolleri sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

 

Sınava girecek adaylar, beyan ettikleri cep telefonlarına ve eposta adreslerine Anadolu Üniversitesi tarafından gönderilecek şifre ve ödeme işlemlerinin takibinden kendileri sorumludurlar.

           

Görevde Yükselme Sınavı 8 Kasım 2015 Pazar günü saat 14.00’te gerçekleşecektir.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgiye http://pdb.metu.edu.tr/gorevde-yukselme-sinavi adresinden ulaşılabilinir.